Úvod Dobrovolnictví aktuální nabídky

Dobrovolnické centrum KONEP hledá dobrovolníky pro činnost v neziskových organizacích v oblasti pomoci osobám se zdravotním postižením, při volnočasových aktivitách dětí, mládeže a rodin, pro kulturní či charitativní akce aj. Vybrat si můžete z aktuální nabídky nebo po dohodě s koordinátorkou našeho DC. Bližší informace a kontakt najdete v sekci Dobrovolnictví.

Hledáme dobrovolníky na doučování dětí

Chcete se obohatit o nové zkušenosti a zároveň pomáhat? Zapojte se jako dobrovolníci v programu doučování dětí z klientských rodinách odboru sociálních věcí Magistrátu města Pardubic, případně do pomoci při volnočasových aktivitách v Komunitním centru na městské ubytovně v Pardubicích.

HLEDÁME DOBROVOLNÍKY na doučování dětí z rodin cizinců

Hledáme dobrovolníky na doučování dětí z rodin cizinců, kteří jsou klienty Centra na podporu integrace cizinců – Pardubický kraj (CPIC). Jedná se zpravidla o pomoc při zvládání základů učiva ZŠ, zpravidla českého jazyka (děti mají absolvovaný intenzivní kurz českého jazyka, úkolem dobrovolníka je získané znalosti následně procvičovat). Výuka probíhá většinou 1x týdně 1 hodinu v prostorách CPIC.

Hledáme dobrovolníky pro CEDR v Ústí nad Orlicí

Hledáme dobrovolníky, kteří by pomohli při skupinových aktivitách zaměřených na podporu lidí s duševním onemocněním.

NABÍZÍME:

 • Možnost získání zkušeností při práci s lidmi s psychickým onemocněním,
 • proškolení v oblasti práce s cílovou skupinou,
 • podporu ze strany sociálního pracovníka,
 • pojištění Dobrovolnickým centrem KONEP,
 • potvrzení o dobrovolnictví a výstupní hodnocení spolupráce.

DOBROVOLNÍci pro děti s autismem a postižením, děti z pěstounských rodin a dětských domovů

Chceš získat praxi? Chceš pomáhat? Máš rád/a děti? Zapoj se do činnosti naší neziskovky Poruchy autistického spektra! Pořádáme volnočasové aktivity, výlety, osvětové akce, tábory, pobyty pro rodiny s dětmi s autismem, mentálním postižením, ADHD, Aspergerovým syndromem z Ústí nad Orlicí a celého Pardubického a Královehradeckého kraje.

Hledáme dobrovolníky pro pomoc s realizací těchto aktivit na podzim a zimu 2019:

 • 13.-15. 9. Psychorelaxační pobyt pro rodiny s dětmi s autismem a postižením, Přívrat
 • 26. 9. Integrační den s neziskovými organizacemi, Ústí nad Orlicí
 • 19. 10. Výlet za vědou a technikou, Brno
 • 16. 11. Výlet do zábavního centra Skipi, Letohrad
 • 14. 12. Vánoční minigolf a opičí dráha na Nové Luži, Ústí nad Orlicí

Dobrovolníci pro pomoc pěstounským a sociálně znevýhodněným rodinám

Hledáme dobrovolníky pro pomoc s realizací těchto aktivit v organizaci Amalthea:

 • hlídání dětí při vzdělávacích akcích pro pěstounské rodiny (1x měsíčně na pobočce v Ústí n. O.), besídkách (2x za rok), terapiích (dle poptávky rodiny), vzdělávací akce pro rodiče (17. 6., 24. 6. vždy od 15 do 17 h)
 • doučování dětí v rodinách (cca 1x týdně 1–2 h, lokality: Vysoké Mýto, Králíky, Žamberk, Česká Třebová, Lanškroun, Ústí nad Orlicí - dle potřeb rodin a možností dobrovolníka);
 • pomoc při programu pro děti na třídenním letním vzdělávacím pobytu pro pěstounské rodiny (2x během prázdnin, lokalita: Heroltice, Seč  aj., doprava zajištěna)
 • podpora rodičů při péči o domácnost či děti v domácnosti klientů („mentoring“, předávání zkušeností – např. nácvik vaření, úklidu, výchovy, péče o děti, aj.)

HLEDÁME DOBROVOLNÍKY pro výpomoc při dětských kroužcích

Dobrovolníci budou vypomáhat při realizaci kroužků zaměřených na výtvarné aktivity pro děti v Rodinném centru Cesta pro rodinu, z. s., Žamberk.

 • Výtvarný kroužek MINI – pro mladší děti (1.–4. třída)
 • Výtvarný kroužek JUNIOR – pro starší děti (5.–9. třída)

POŽADUJEME:

 • věk nad 15 let;
 • komunikativnost, spolehlivost, samostatnost;
 • komunikace s pracovníkem Cesta pro rodinu, z. ú., dle aktuálních potřeb

HLEDÁME DOBROVOLNÍKY na doučování pro děti v pěstounské péči

Hledáme dobrovolníky na doučování dětí, které jsou v pěstounské péči. Jedná se zpravidla o pomoc při zvládání základů učiva ZŠ. Výuka probíhá většinou 1x týdně 1 hodinu v prostorách školy, kam dítě dochází.

DOBROVOLNÍK pro doučování dětí v Azylovém domě

Hledáme dobrovolníky pro přípravu do školy a doučování dětí, které žijí v Azylovém domě v Žamberku.

Cesta pro rodinu, z. ú., Žamberk, jako poskytovatel sociální pobytové služby, napomáhá v azylovém domě ženám a matkám s dětmi, které potřebují dočasné, bezpečné bydlení a současně pomoc při zajištění základních životních potřeb, podporu při zvyšování svých dovedností a kompetencí. Usiluje pomoci ženám tak, aby mohly žít běžným způsobem života.

HLEDÁME DOBROVOLNÍKY na aktivity s předškoláky v Azylovém domě

Hledáme dobrovolníky na volnočasové a rozvojové aktivity pro děti v předškolním věku žijících v Azylovém domě v Žamberku.

Cesta pro rodinu, z. ú., Žamberk jako poskytovatel sociální pobytové služby napomáhá v azylovém domě ženám a matkám s dětmi, které potřebují dočasné, bezpečné bydlení a současně pomoc při zajištění základních životních potřeb, podporu při zvyšování svých dovedností a kompetencí. Usiluje pomoci ženám tak, aby mohly žít běžným způsobem života. 

HLEDÁME AKTIVNÍ SENIORY PRO DOBROVOLNICTVÍ V PARDUBICKÝCH MATEŘSKÝCH A ZÁKLADNÍCH ŠKOLÁCH

Jedná se o aktivitu v rámci pilotního projektu statutárního města Pardubice, jehož cílem je propojení seniorů a nejmladší generace přinášející přínos pro obě strany – senioři díky dobrovolnictví neztrácejí kontakt s vnějším prostředím, seberealizují se, zůstávají aktivní, nemají pocit osamění a cítí se potřební, děti se zase učí mezigenerační solidaritě i toleranci.

Naši partneři