Úvod Dobrovolnictví aktuální nabídky

Dobrovolnické centrum KONEP hledá dobrovolníky pro činnost v neziskových organizacích v oblasti pomoci osobám se zdravotním postižením, při volnočasových aktivitách dětí, mládeže a rodin, pro kulturní či charitativní akce aj. Vybrat si můžete z aktuální nabídky nebo po dohodě s koordinátorkou našeho DC. Bližší informace a kontakt najdete v sekci Dobrovolnictví.

HLEDÁME DOBROVOLNÍKY PRO POMOC V PŘÍRODĚ

Zelený dům Chrudim, z.s. se zabývá ekologickou výchovou, vzděláním a osvětovou činností, ekologickým a environmentálním poradenstvím a praktickou péčí o životní prostředí. Pro školy nabízí ekologické výukové programy s různými tématy, a také koordinují program Ekoškola v Pardubickém kraji. Pro širokou veřejnost pořádá komentované vycházky s odborníky v přírodních lokalitách, besedy, dílny a různé tematické akce a kampaně.

Dobrovolníky přivítáme pro:

 • pomoc v přírodě na Chrudimsku (péče o chráněné lokality v podhůří Železných hor – kosení, hrabání trávy a listí, sázení stromů, …)
 • pomoc při osvětových akcích
  • Střední škola zemědělská a Vyšší odborné škola Chrudim – pomoc s organizací výstavy a výukového programu (9.-10. 10.)
  • Pochod generací, Podhůra – Městské lesy Chrudim – pomoc s doprovodným programem (10. 10.)
  • Vánoční zpívání v parku Chrudim – pomoc s organizací akce (22. 12.)

víkendovka s Hnutím Brontosaurus - Hrad Lichnice, Pařížov, CHKO Železné hory, Doubrava - údržba biokoridoru - sekání louky a odklízení biomasy (16.-18. 10.)

HLEDÁME DOBROVOLNÍKA NA DOUČOVÁNÍ V CHRUDIMI

Hledáme dobrovolníka na doučování českého jazyka, případně matematiky pro studentku střední školy z klientské rodiny Centra na podporu integrace cizinců – Pardubický kraj (CPIC). Velmi dobře hovoří i rozumí česky, ráda by se však v češtině dále zlepšovala. Schůzky by probíhaly pravidelně jednu až dvě hodiny jedenkrát týdně dle časových možností dobrovolníka i studentky.

HLEDÁME DOBROVOLNÍKY, KTEŘÍ POMOHOU DĚTEM ZPÁTKY DO LAVIC

Máte volnou alespoň 1 hodinu v týdnu? Rádi byste pomohli tam, kde to má smysl? Pak se přidejte do našeho dobrovolnického týmu a pomozte dětem s návratem do školních lavic!

Koronavirová krize zasáhla celou naši zemi včetně všech školou povinných dětí. Některým z nich, především těm z odlišného sociokulturního prostředí, se v rámci plnění školních povinností v prostředí domova nedostalo tolik podpory a pozornosti, kolik by bylo třeba. Proto sháníme dobrovolníky, kteří by těmto dětem usnadnili start do nového školního roku a alespoň jednou v týdnu jim pomohli s přípravou do školy. Pojďme znovu ukázat, že se umíme semknout nejen v krizových situacích a pomoci tam, kde je to opravdu potřeba!

HLEDÁME DOBROVOLNÍKY PRO POMOC NA JEDNORÁZOVÝCH AKCÍCH PRO SENIORY

Spolek Hurá na Výlet! je nezisková organizace, která od roku 2014 zpříjemňuje stáří seniorům. Pořádá společné výlety a kulturní akce, aby senioři poznali nová místa a lidi a dostali se k potřebným informacím, které jim můžou usnadnit život.

Hledáme dobrovolníky pro pomoc na odpoledních/podvečerních akcích - příprava pohoštění, roznos letáků, spoluorganizace akce spolu s pořadateli (židle, stoly, úklid po akci) a vaření kávy, čaje pro účastníky akcí v tyto dny:

Kulturní odpoledne v centru, Chrudim

 • čtvrtky 3. 9., 17. 9., 15. 10., 5. 11., 19. 11. a 3. 12.

Kulturní odpoledne v rámci dnů seniorů

 • 24. 9. Hlinsko
 • 25. 9. Chrast
 • 30. 9. Lanškroun
 • 1. 10. Borová

HLEDÁME DOBROVOLNÍKY pro výpomoc při dětských kroužcích

Dobrovolníci budou vypomáhat při realizaci kroužků zaměřených na výtvarné aktivity pro děti v Rodinném centru Cesta pro rodinu, z. s., Žamberk.

 • Výtvarný kroužek MINI – pro mladší děti (1.–4. třída)
 • Výtvarný kroužek JUNIOR – pro starší děti (5.–9. třída)

POŽADUJEME:

 • věk nad 15 let;
 • komunikativnost, spolehlivost, samostatnost;
 • komunikace s pracovníkem Cesta pro rodinu, z. ú., dle aktuálních potřeb

DOBROVOLNÍK pro doučování dětí v Azylovém domě

Hledáme dobrovolníky pro přípravu do školy a doučování dětí, které žijí v Azylovém domě v Žamberku.

Cesta pro rodinu, z. ú., Žamberk, jako poskytovatel sociální pobytové služby, napomáhá v azylovém domě ženám a matkám s dětmi, které potřebují dočasné, bezpečné bydlení a současně pomoc při zajištění základních životních potřeb, podporu při zvyšování svých dovedností a kompetencí. Usiluje pomoci ženám tak, aby mohly žít běžným způsobem života.

HLEDÁME DOBROVOLNÍKY na aktivity s předškoláky v Azylovém domě

Hledáme dobrovolníky na volnočasové a rozvojové aktivity pro děti v předškolním věku žijících v Azylovém domě v Žamberku.

Cesta pro rodinu, z. ú., Žamberk jako poskytovatel sociální pobytové služby napomáhá v azylovém domě ženám a matkám s dětmi, které potřebují dočasné, bezpečné bydlení a současně pomoc při zajištění základních životních potřeb, podporu při zvyšování svých dovedností a kompetencí. Usiluje pomoci ženám tak, aby mohly žít běžným způsobem života. 

Naši partneři